Skladové položky: zboží, které běžně máme skladem může v době covidu kvůli váznoucímu zásobování krátkodobě chybět, i když je objednáno a čekáme na jeho doručení.

Nepropustné prostěradlo RESPIRA RŮŽOVÁ DĚTSKÁ 60x120 cm

Kód: 352
Neohodnoceno
Značka: Velfont
660 Kč 660 Kč bez DPH

RESPIRA je prostěradlo s funkcí matracového chrániče ze 100% organické bavlny. Je opatřena revoluční hyperprodyšnou membránou (HPU) značky NEOTHERM®, která je supertenká a téměř nepostřehnutelná. RESPIRA je certifikována jako protiroztočová. Vhodná pro alergiky, pro zvýšení hygieny lůžka a ochranu matrace před potem, nečistotami a tekutinami. K dispozici také polštářový chránič ve stejné barvě.

 Rozměr: 60x120 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Respira je vyrobena ze 100% organické bavlny. Je opatřena revoluční hyperprodyšnou polyurethanovou membránou (HPU) značky NEOTHERM® zabraňující pronikání tekutin a prostupu alergenů dovnitř matrace. HPU membrána zajišťuje odpařování tekutin z lidského těla až 10x lépe, než ostatní membrány z polyuretanu a díky tomu můžete spát bez pocitu pocení. Membrána je nepostřehnutelná, nevydává nepříjemné zvuky a neshrnuje se. Výrobek můžete použít jako matracový chránič v kombinaci s běžným prostěradlem nebo ho můžete používat přímo jako funkční prostěradlo.  

Organická bavlna použitá k výrobě Respiry byla pěstována bez použití pesticidů a insekticidů. Tyto chemické látky v materiálu zůstávají i po finálním zpracování. Koupí výrobků z organické bavlny chráníte své zdraví a šetříte životní prostředí. Věděli jste, že bavlna je pěstována na 15% celosvětových pěstebních ploch, ale na její pěstování se spotřebuje 85% veškeré celosvětově použité zemědělské chemie? Vyšší cena organické bavlny je opodstatněná.

Proč chránit matraci:

Po 5 letech používání matrace standardního rozměru tvoří 2 kg její váhy zbytky lidské kůže, prach, roztoči, jejich alergenní exkrementy a další nežádoucí látky. Na povrchu matrace dochází ke znečištění tělními tekutinami, nápoji apod. Ochrana matrace by měla být samozřejmostí. Často se dětské postýlky dědí, výhodou chrániče je proto také to, že se staré nečistoty z jádra matrace nedostanou k tělu miminka. Pokud vaše dítě trpí alergiemi, pak je použití bariérového chrániče nutností.

Je vhodný pro:

  •       Alergiky a také pro prevenci před vznikem alergie na roztoče
  •       Děti, matraci chrání před nežádoucím proniknutím tekutin, jídel a dalších nečistot

 

Výhody:

  • Hyperprodyšná membrána HPU je až 10x prodyšnější než běžné PU membrány
  • Svrchní materiál 100% organická bavlna, která je hypoalergenní
  • Certifikát EOKO-TEX, certifikát na protiroztočovou funkci membrány - testy zaručující, že výrobek neobsahuje žádné dráždivé a škodlivé látky a membrána plní deklarovanou funkci

 

Doporučené postupy k údržbě:

Praní na 40°C (membrána snese praní na 95°C, pro ochranu barev je však doporučeno praní na nižší teplotu), sušení vyvěšením nebo v sušičce prádla na program se sníženou teplotou. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lůžkoviny
Záruka: 2 roky
Nepropustná: ANO
Hyperprodyšná: ANO
Certifikace účinnosti proti roztočům: ANO
Certifikovaná organická bavlna: ANO
Praní: 40°C